Tüm Burçların En Önemli Özellikleri

Koç

(21 Mart - 19 Nisan)
Koç
Gezegeni:Mars
Grup:Ateş
Uğurlu Rengi:Ateş kırmızısı
Uğurlu Sayısı:9
Uğurlu Taş:Pırlanta, yakut
Uğurlu Gün:Salı


KOÇ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
En belirğin özelliği kendine olan güvenidir.ne istiyorsa neyi hedefliyorsa ona doğru yönlenir ve elde eder.dürüst ,açık,net kendinden emin,aktif hareketli,yalın ,net,ne istediğini bilen son derece doğal ve burçlar listesinin en başında olduğu için liderlik iç güdüsü vardır.Kariyer sahibi olmayı önemserler,konuşma ve ikna kabiliyetleri yüksek net konuşurlar.baskıyı sevmez,aşka düşkün,çocukları seven,aşksız yaşayamayan buçlardandır.aşkta kimse ona hayır diyemez.Çok alışkan ,tutkulu ve cinsellikte çok güçlü.Birini sevmişse ve ona karşı bi çekim hissediyorsa tutkularını doyurmayı bilecektir.Arkadaş canlısı olup idare edilmeyi sevmeyen yalnızlığına düşkün,kendi kararlarını alan kıskanç ve sexse düşkündür....

Boğa

(20 Nisan - 20 Mayıs)
Boğa
Gezegeni:Venüs
Grup:Toprak
Uğurlu Rengi:Pembe, mavi, krem
Uğurlu Sayısı:6,4
Uğurlu Taş:Zümrüt
Uğurlu Gün:Cuma

BOĞA BURCU GENEL ÖZELLİKLER

Boğa insanları çocukluğundan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyaç duyarlar.Sakindirler,parayı önemserler güzel yaşamak için vazgeçilmezliğini bilirler.Aşkta seçiçidir,yaş tahtaya basmayı istemezler.bakımlı kadınları,erkekleri çok begenirler. Çalışkan ve sorumluluk sahibi hırslıdır,kavga ve çekişmeleri risk almayı sevmez.Kendini güvende olan ortamlarda tutmayı seven.İkili ilşkilerde tutkulu bi eş arzular,baskı altında kalmak istemiyor.Kıskanç bi yapısı var.Üzerine gelinir ve rahatsız edilirse baskı yapılırsa, agresif hale gelip kırıcı olabiliyor.Boğa ilgi duysa bile karşısındaki insana bunu belli etmesi oldukça uzun zaman alabilir. Boğalar oldukça sabırlı insanlardır. O'nunla beraber olmak için, sabırlı ve sakin olmayı öğrenmek gerekir. Boğa ile ilişkide genellikle inisiyatif kullanacak olan 'karşı taraf' olmalıdır. Bir Boğa birlikteliği başlatabilmek için, karşısındaki insanın açıkça O'nunla birlikte olmaktan zevk aldığını ifade etmesini bekler.

İkizler

(21 Mayıs - 21 Haziran)
İkizler
Gezegeni:Merkür
Grup:Hava
Uğurlu Rengi:Sarı, açık mavi
Uğurlu Sayısı:5
Uğurlu Taş:Akik, İnci
Uğurlu Gün:Çarşamba

İKİZLER BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
İkizler genelde ilgi odağıdır ve yanında kendini çok iyi hisseden, entellektüel insanlarla dostluk kurar. İki yada üç şeyi birarada yapmak ona zor gelmez. Kişilikleri ve yaşam tarzları onların tek ifadesidir ama aynı zamanda cazibeli, liderlik yeteneğine sahip, neşeli, gayretlerini endişeli ve sorunlu olduklarında bile kaybetmeyen iyimser insanlardır.Aktif ve garantici gelecegini düşünen insanlardır.En önemli özelliğide karşındakini iyi gözlemlerler ve ne söleyecegini hissederler  siz sölemeden cevabını alırsınız   zekidirler,haraketli kıpır kıpırdırlar.Dağınık değillerdir herşeyin yerli yerinde olmasına özen gösterirler,el becerileri çok yüksektir.Espirili yenilikci veikili ilişkilerde çok başarılıdırlar.İkna kabiliyeti yüksek iyi bi konuşmacıdırlar.


Yengeç

(22 Haziran - 22 Temmuz)
Yengeç
Gezegeni:Ay
Grup:Su
Uğurlu Rengi:Beyaz, gümüş
Uğurlu Sayısı:2
Uğurlu Taş:Yakut, aytaşı
Uğurlu Gün:Pazartesi

YENGEÇ BURCU GENEL ÖZELİKLERİ
Siz sevgili yengeçler biraz çelişkili bir yapıdasınız. Gülmeyi seversiniz, mizah duygunuz güçlü, arkadaş canlısı, sempatik, yardımsever bir yoldaşsınız. Hassas ay yüzlü en etkili taraflarından biri gözleri ve tavırlarıdır.yaratıcı kabiliyetleri vardır,gelecegini garantiye almayı, sır tutmayı aile düzenine önem vermeyi öncülük yapmayı seven huzura önem veren hissiyatlı bi burçtur. kariyer hayatında da kuralcı güvenilir insanlardır. Duygusallık en başlıca özelliğiniz. Başkalarına karşı anlayışlı davranmak ve itina göstermek de dışa vuran belirgin özelliklerinizden.Yengeç burcu erkeği dürüsttür ve kendisine karşı dürüst olunmasından hoşlanır.Yalandan hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle bir arada bulunmaz.Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür ve en iyi babalar yengeç burcu erkeklerinden çıkar.


Aslan

(23 Temmuz - 22 Ağustos)
Aslan
Gezegeni:Güneş
Grup:Ateş
Uğurlu Rengi:Sarı, turuncu
Uğurlu Sayısı:1,4
Uğurlu Taş:Sarı zafir, pırlanta
Uğurlu Gün:Pazar
ASLAN BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Aslan, kişiliğinde canlılığı,yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri , sıcaklığı , sağlam ve sakin görüntüsü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşürmeyecek güçlü bir yapısı vardır ve son derece sıcak kalplidir.Her girdiği ortamda dikkat çeken ne istediğini bilen arkadaş çevresi çok güçlü bi burçtur.Aslanın aşk hayatı çok aktif girişimci,bonkör açık elli  ve sıcaktır. Aslan bulunduğu alanda egemenliğini hissettirir.Poh pohlanmayı sever.
Herşeye herkese hükmetmelidir. Şaşırtıcı olan Aslan, büyük problemleri çözerken bile sakinliğini kolayca kaybedebilir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir.Aslan burcu kadını evine bağlı ve eşine sadıktır. Ayrıca çocuklarına da fazlasıyla düşkündür. İçindeki emretme duygusu nedeniyle oldukça sert ve disiplinli bir yapı sergileyebilir.Aslan burcu erkeği dostane tavırları ve girişken yapısıyla çok fazla dost edinir. Romantiktir. Birini sevdiği zaman iyi bir aşık olur. Sadıktır. Evlilikten hoşlanır ve evine bağlıdır. Çocuklarına düşkün ve sevecen bir baba olur.


Başak

(23 Ağustos - 22 Eylül)
Başak
Gezegeni:Merkür
Grup:Toprak
Uğurlu Rengi:Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı:6
Uğurlu Taş:Koyu zafir
Uğurlu Gün:Çarşamba
BAŞAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Başak huzur ve güven kaynağıdır .Herşeyin dosdoğru ve kurallarına uygun yapılmasını istediklerinden duygusal insanlarla pek bağdaşamazlar. Sağlık ve temizlik kavramlarına aşırı düşkün olurlar. Kusursuz bir insan aradıklarından çok zor evlenirler. Maddesel şeylere düşkündür.Mükemmeli arar son derece titiz ve bakımlıdır giyimine özen gösterir ucuz ve kaliteli marka takılır..Aşk hayatında güven ve huzur verenlerde karar kılıyor.Çok iyi gözlem yapıyor sevdiğine karşı çok açık davranıp eleştirilerini açıkca söyleyebiliyor kırıcı bile olsa..başak iş hayatında ,iletişim çok önemlidir ama aktif değildir hesap kitaba çok önem vermesinden dolayı aktif olamıyor.Eski arkadaşlıklarına önem vermesi anılarına sahip çıkar.Arkadaşlarınında ailesine verdiği önemi gözlemleyerek arkadaşlığını ona göre sürdürür.istedikleri sadece başarılarıyla gündemde olmaktır.Yaşlandıklarında anlatacakları bir yığın öykü vardır. Çünkü hafızaları inanılmayacak kadar kuvvetlidir.


Terazi

(23 Eylül - 22 Ekim)
Terazi
Gezegeni:Venüs
Grup:Hava
Uğurlu Rengi:Pembe, turkuaz
Uğurlu Sayısı:6
Uğurlu Taş:Opal
Uğurlu Gün:Cuma

TERAZİ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Güneşi terazi burcunda olan kişilerde sabır ve dayanma azdır. Terazi insanı beklemesini beceremez. Detayları araştırmakta istekli değildir. Hatasını çok geç olduğunda gidermeye çalışır.Terazi insanları kendilerini oldukları gibi göstermekten hoşlanırlar ve başkalarınında onları oldukları gibi kabul etmesini beklerler.Teraziler venüs ün özel insanlarıdırlar.Terazi aktif bi burç eglenmeyi gezmeyi  keşfetmeyi,öğrenmeyi seviyor.Ev hayatında kurallar ve disiplin altına alınmaktan hoşlanmıyor.Kendinden baskın karakterli insanlar geçinmesi çok zor.Aşk hayatında da yenilikleri seviyor,yeni kişilerle yeni sosyal hayatlarında göz önünde olmak onlara çok zevk veriyor.İlişkilerinde yönetimi ele geçirmeyi seven ne istediğini bilen partnerlerle daha güzel anlaşıyorlar.Terazi insanı meraklı ve gizli kapaklı işleri de sever. Sırasında pahalı şeylere kavuşmak için hile yapabilirler. Yalnızlığı hiç sevmezler. Üstün bir yargı yetenekleri vardır. Güvenilir, iyi kalpli insanlar olduklarından başkalarını düş kırıklığına uğratmazlar. Kişilikleri kibar, uyumlu, nazik ve sıcaktır. 


Akrep

(23 Ekim - 21 Kasım)
Akrep
Gezegeni:Pluto-Mars
Grup:Su
Uğurlu Rengi:Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı:2, 4
Uğurlu Taş:Topaz
Uğurlu Gün:Salı       


AKREP BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

Diger su gruplari uysallik gösterdikleri halde akrepler atesli ve saldirgan olurlar. Kendilerine meydan okundugunda saldiriya geçerler. Kiskançlik, dikkafalilik, kincilik, kuskuculuk en olumsuz taraflaridir.


Hiçbir şeyi yarım bırakmazlar. Akreplerin güçleri gözlerinden okunur. Duygularına kapılırlarsa, tehlikeli olabilirler. Akrep'ler ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmezler, onları aşağılayarak hadlerini bildirirler.Akrep burcu sanki bi bilmece gibidirler,hoş,çekici görünüşleri, bakışları vardır.Çalışmayı sevdiği kadar harcamayıda severler.Akrep burcu kadını cazibeli, azimli,hırslı,akıllı ve sezgileri kuvvetli yapısıyla dikkat çeker. Hoş bir mizacı vardır, alçak gönüllü ve yumuşak başlı görünmesine karşın bir o kadar da mağrur ve kibirlidir.İkili ilişkilerinde oldukça kıskançdır ve eşini aşırı derecede sahiplenir. Eşiyle gurur duymak ister. Evlenmeye karar verdiğinde arzulu, tutkulu, sadık ve eşinin tüm isteklerini yerine getirmeye çalışan uyumlu bir eş olacaktır. Akrep burcu erkeği iyi bir eş olduğu gibi, çocuklarına karşı da sevecen ve iyi bir baba olacaktır.Amacına ulaşmak için herşeyi yapar ve bunu yaparken hiç düşünmez. 


 

 Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni:Jüpiter
Grup:Ateş
Uğurlu Rengi:Mor
Uğurlu Sayısı:5
Uğurlu Taş:Turkuaz
Uğurlu Gün


YAY BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

Yay, hayatı kimsenin sevmediği kadar sever ve gayretle ona kendi damgasını vurmaya çalışır. Yay insanları iyimser, canlı, atılgan, zeki ve rollerinden çok emindirler. Cesaretlerini kanıtlayabilecekleri her fırsatı değerlendirirler ve kendilerine yararlı olacaklarını düşündükleri insanlarla ilişki kurarlar.Kavrama yetenekleri

gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir.Detaylarla uğraşmakta, sabırsız olduğundan bu görevi başkalarına bırakırlar. Sıkıntıya düştüğünde zekası en yüksek derecede çalışır. Yay yalnızlıktan çok korkar ve birşeyle meşgul olmadığında kesinlikle derin bir bunalıma düşer. Onun için en iyi şey, kendini bir idealle beraber tanımlamaktır.Aşk için en çekici ve ilginç burçlardan birisi de Yaydır. Yaşamı bir eğlence gibi algılayan Yay, aşkı ve hayal kurmayı da çok sever. En önemli özelliklerinden bir tanesi espri yeteneğidir. İki evlilikler genellikle yay burcunda görülür.


Oğlak

(22 Aralık - 19 Ocak)
Oğlak
Gezegeni:Satürn
Grup:Toprak
Uğurlu Rengi:Yeşil, kahverengi
Uğurlu Sayısı:2, 8
Uğurlu Taş:Lâl
Uğurlu Gün:Cumart


OĞLAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ


Oğlak burcu becerikli ve güvenilirdir. Sağduyu, disiplin, yargi yeteneği ve verimlilik,kendini kontrol etmek,basiret ve adalet duygusu olumlu taraflaridir.yüksek amaçlar için kendini feda edebilir.sahte ve yapmacik bir idealizm veya romantik bir kahramanlik oğlaklarda bulunmaz. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler.Gösterişi sevmezler ve gereksinimlerini karşilayacak şeyleri isterler. Aile sorumluluklari gelişmiştir ve aile bağlari güçlüdür.güvenliği ve düzeni severler ve çabuk zengin olma yollarina pek güvenmezler.Oğlak ciddi konularda tartışmayı sever, ufak tefek problemlerde bile karşısındakine mutlaka yardımcı olmaya çalışır.Oğlak paranın, yaşam güvenliğini sağlayan önemli bir araç olduğunu düşünür. Dominant bir karaktere sahip Oğlak\'ın aşkını kazanmak çok kolay değildir. Genellikle ikna eden değil ikna edilen olmayı bekler. Beraberliğin başında, karşı tarafın ciddiyetine inanması temel gereksinimdir.Oğlak herşeyi ciddiye alir. Sözlerini vaktinde yerine getiren ve yapilmiş anlaşmalarda güvenilebilecek biridir. Yalan, iki yüzlülük ve riyakarlik ondan uzaktir ve asla kabullenmez. Toplumda nazik ve hoş sohbet biri olarak bilinir. Kendini hemen öne atmaz. Ona yaklaşmak kolay değildir.Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.Oğlak kadını evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni:Uranüs
Grup:Hava
Uğurlu Rengi:Koyu mavi
Uğurlu Sayısı:4, 8
Uğurlu Taş:Ametist
Uğurlu Gün:Çarşamba

KOVA BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Kova kişisi dürüst ve adaletli olur. Her soruna ve olumsuzluğa karşı doğal bir direnç sahibidir. Bağımsızlığına düşkündür. Bireycilik gelişmemiştir. Toplum insanlarıdır. Kova insanları bencil olmadıkları gibi dünyayı daha iyi bir hale getirmek için çalışırlar. Yenilikten, değişimden ve gerçekten yanadırlar. Kovalara yalnız yaşamak daha çekici gelebilir. Kalıcı ilişkiler yaşamıyor.Kova her zaman karşı cinse çekici, esprili, farklı ve zeki gelir. Kova insanı yaşamını kendine göre düzenler ve başka insanlara delice gelebilen fikirleri hiç çekinmeden uygulayabilir. Kovada farklı bi cinsellik yaklaşımı vardır,Kova her zaman karşı cinse çekici, esprili, farklı ve zeki gelir. Kova insanı yaşamını kendine göre düzenler ve başka insanlara delice gelebilen fikirleri hiç çekinmeden uygulayabilir. Aşk, bu burç için esas ideallerinden sonra gelir.Neşeli canlı kendini gösterebilen bi apısı vardır ev için de huzur ve emniyeti sever,ev alanında özgür ve rahat olmalı.Oldukça açık fikirli olan Kova insanı, eleştirileri rahatlıkla karşılar ve diğer insanların fikirlerine saygı duyar.


Balık

(19 Şubat - 20 Mart)
Balık
Gezegeni:Neptün
Grup:Su
Uğurlu Rengi:Deniz mavisi, turkuaz
Uğurlu Sayısı:2, 6
Uğurlu Taş:Akuamarin
Uğurlu Gün:Perşembe


BALIK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ


Duygusal yapıları her alanda kendisini gösterir. Çevrelerinin çabuk etkisinde kalırlar. Yaşamda başarılı olmak için motivasyona ihtiyaçları vardır. Balık insanı iyi niyetli, yumuşak ve çok merhametlidir.Ayrıca çok renkli bi iç dünyası vardır.Balıklar zevkli insanşardır konforu evlerinde yaşamak isterler.Çocuklarına gerekli olan disiplini vermekte yumuşak kalırlar.Aşka önem verir ve duygusal anlamda derin hislere sahiptir. Daima hayalindeki aşka ulaşmak ister. Sevip,sevildiğine inandığı taktirde sadık ve tutkulu bir aşık olacaktır.aşk onun için her şeydir.İlişkisinde fazlasıyla fedakardır.

Balık burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kıskanır.Evliliğe yatkındır. Çocuklarına ve eşine bağlı olur.Balık burcu erkeği Aşk onun için çok önemlidir. Aradığı kişiyi bulduğuna inanırsa sadık bir eş olur, yoksa çeşitli maceralar peşinde koşmaya devam edecektir.

Balık burcu erkeği kişiliğini ve derin duygularını anlayan biriyle evlenip ömrünün sonuna kadar mutlu olur. Eşine ve çocuklarına düşkün, sadık ve düşünceli olacaktır.

This Is The Newest Post