Kova Burcu Uyumu Kova Burcu Yorumu

Kova Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Koç burcu zeki, hevesli ve yeni fikirlerle kaynamaktadır. Kova burcu için çok uygundur. Koç insanı yeni işler peşinde koşmaktan, hiç bir zaman üstünüze düşmeye vakit bulamayacaktır. Bu, sizin hoşunuza giden bir özelliktir. Siz hava elementisiniz, Koç ise ateş bu yüzden beraberliğiniz enerjik olacaktır.

İkiniz içinde dürüstlük ve açık olmak önemlidir. Bu sayede ilişkiniz uzun süreli olabilir. Yatakta Koç burcu kendine güvenli, yaratıcıdır ve aşırı duygusal değildir. Siz de fazla duygusal olmadığınız için uyumlusunuz. Kova burcu Uranüs tarafından yönetildiği için yeniliklerden hoşlanırsınız. Koç burcu ile aranızdaki kıvılcımlar heyecan verici olacaktır.

Kova Burcu ile Boğa Burcu Uyumu

Kova burcu ile anlaşmanız zor olacaktır. İkinizde sabit nitelik taşırsınız ve davranışlarınızı değiştirmezsiniz. Sadece inat bile bu ilişkiyi bitirmeye yeter.

Siz sevgi gösterilerinden hoşlanmazsınız, Boğa burcunun ise buna ihtiyacı vardır. Dokunmaktan ve dokunulmaktan çok zevk alır. Boğa'nın seksüel içgüdüleri gelişmiştir, duyarlıdır ve rahatına düşkündür. Siz de seksten zevk alırsınız ama bu her şey demek değildir. En baştaki heyecanlar geçtikten sonra Boğa'nın sizden çok şey beklediğini hissedebilirsiniz. Boğa çok sahiplenicidir, bu da sizi sıkacaktır. Siz özgürlüğünüze çok düşkünsünüzdür.

Sizin projeleriniz, amaçlarınız, yapmak istediğiniz şeyler vardır. Boğa burcu sizin bu kadar dış dünyaya konsantre olmanızı anlayamaz. Boğa sizin ilginizi çekebilmek için son çare pasif direnişe geçecektir, bu da üzerinizde hissettiğiniz baskıyı artıracaktır.

Boğa burcunun güçlü, pratik, güvenilir, sağlam olması sizi başta çekti ise aynı özellikler sizi daha sonra sıkacaktır. Boğa ile hayatı sıkıcı bulacaksınız. Boğa burcu tutucudur, siz ise geleceğe dönüksünüz. Politik görüşlerinizde bile tamamen zıtsınız.

Boğa sevgiliniz sizin yeniliklere olan merakınızı ve sürekli kavramlarla uğraşmanızı hiç anlamaz. O sizin gibi zamanını analiz yaparak geçirmez. Boğa her türlü konforla donanmış evinde oturmayı sever, siz ise çıkıp dış dünyaya karışmak istersiniz.

Kova Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Bu ışıltılı beraberlik daha iyi olamazdı herhalde! İkinizde entelektüel hava elementi olduğunuz için kitaplar, konular, seyahatler, şakalar, partiler, zengin bir sosyal hayat ve başka aktiviteler hayatınızdan eksik olmayacaktır.

Kova burcuna neden İkizler burcu ile evlendiğini sorun. Cevabı çabuk ve net olacaktır: "Eğlence için". İyi bir psikolog tüm çiftlerin diğer bütün nedenleri bir kenara bırakarak sadece bir sebep yüzünden evlenmelerini önermişti. Sonuç olarak, birlikte geçirdiğiniz zaman "eğlenceli" olmalı. Bu psikolog sizin ve İkizlerin birlikteliğini onaylıyor.

Aranızda öyle bir iletişim var ki, ikinizi de yoruyor. Arada bir şehir dışına çıkarak rahatlamak isteyebilirsiniz. İkinizin de kafalarınız hızlı işler, çok hızlı düşünürsünüz. Başkaları size yetişmekte zorlanabilir. Sevgilinize tanıştırmak istediğiniz çok arkadaşınız var. Birlikte arkadaş çevreniz genişleyecektir. Birbirinizle de iyi arkadaş olursunuz.

Kova Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Duygusal su elementi Yengeç, akılcı, objektif, hava elementi Kova burcu ile gerçek aşkı bulabilir mi? Pek değil!

Yengeç burcunun evde oturma merakı sizi daraltacaktır. Çocukları ile geçirdiği zamandan sonra ailesine zaman ayırır. Siz ise kendinizi dışlanmış hissedersiniz. Onun ailesi ile birlikte geçireceğiniz bir pazar dahi sizi çıldırtabilir. Yengeç insanı, sizin neden aile bağlarına önem vermediğinizi, siz ise onun neden bu kadar geçmişine bağlı olduğunu sorgulayacaksınız.

Yengeç sürekli sizden ilgi bekler ama sizin buna zamanınız yoktur. Sizin burcunuz enerjisini bütün dünyaya yöneltmiştir. Eğer onu seviyorsanız gün boyu enerjinizi dışarı yöneltseniz de akşamları hassas sevgilinize zaman ayırmalısınız.

Yengeç burcu sadakati ile sizi onurlandıracak, sevecenliği ile sizi doyuracaktır. Size inanılmaz yemekler hazırlayacak, hala varolduğuna inanmadığınız, sıcak bir aile hayatı sağlayacaktır.

Kova Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Aslan burcu ile Kova burcu 180° yani karşıt açı yapmaktadır. Bu yüzden ya tam uyuşursunuz ya da birbirinizi gırtlayabilirsiniz. Arası olmayacaktır. Büyük ihtimalle Aslan insanı ile ideal bir çift olacaksınız. Hava elementi Kova ile ateş elementi Aslan'ın birlikteliği sonucu Aslan'ın ateşi alevlenecek, parlayacaktır.

Aslan burcunun lüks ve kültüre olan düşkünlüğü ilginizi çekse de siz onun kadar bu konulara meraklı değilsinizdir. Aslan'ın cömertliği ve espri gücü hoşunuza gider. O ise sizin kafa yapınızı ve mantığınızı beğenir.

İkinizin birden sabit nitelik taşıması sorun olacaktır. Bu demektir ki farklı görüşlere sahip olduğunuz zaman uzlaşamayacak, çıkmaza gireceksiniz. Biriniz daha esnek olmayı öğrenemezse bu ilişki hiç bir yere varamayacaktır.

Aslan insanı toplumda özel bir yeri olduğunu düşünür. Kendinin "asil" olduğuna inanır. Siz onun gözünde bu ünvana layık olmayabilirsiniz. Sosyal sınıf ayırımı ve züppelik demokrat Kova burcuna çok ters gelir. Bu konu kontrolden çıkmadan dürüstçe karşılık konuşmanızda fayda olacaktır.

Sizin farklı hedefleriniz vardır ve toplumun onayına ihtiyaç duymazsınız. Aslan burcunun toplum tarafından beğenilmeye ve saygı duyulmaya gerçekten çok ihtiyacı olduğunu anlamaya çalışın. Onu değiştirmeye çalışmayın, bu huyundan vazgeçmeyecektir. Yapacağınız en iyi şey gerçekçi beklentiler içinde olmaktır. Sizin gibi objektif bakış açısına sahip biri için bu zor olmayacaktır.

Aslan burcu güçlü bir egoya sahiptir ve sizden çok ilgi beklemektedir. Bu da başka bir sorun yaratacaktır. Mesele sizin egonuzun büyüklüğü değil vaktinizin olmamasıdır. Siz projelerinizde kendinizi kaybedersiniz bu da Aslan'ı dehşete düşürür.

İkinizde dünyaya maceracı gözlerle bakarsınız, onun için birkaç pürüz dışında aranız iyidir...

Kova Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Başak burcu dakik ve düzenlidir, Kova burcu ise karmaşık bir ortamda kendini daha rahat hisseder. Kova insanı deha ve yaratıcılığı temsil eder. Yaratıcılıkta ise israf ve uyumsuzluk vardır. Bunu Başak burcunun kabullenmesi zordur.

Bu beraberliğin en zor tarafı ikinizin birden romantik ve tutkulu olmayışınızdır. Başak burcu akılcı ve objektif Merkür tarafından yönetilir. Kova burcu ise farklı ve objektif Uranüs tarafından yönetilir.

Başak toprak siz ise hava elementisiniz. En başta onun pratik ve sağlam bakış açısı hoşunuza gitse de sonradan bu özelliği sizi sıkabilir. Başak burcu da en az sizin kadar meşgul olduğu için sizden ona zaman ayırmanızı beklemeyecektir. Burçların içinde en çok işkolik olan Başak burcudur.

Siz Başak burcunun üretken oluşunu takdir ederseniz ama o sizin beklenmedik, şok edici davranışlarınızı hoş karşılamaz. Başak insanı biraz tutucudur ve bir yere kadar topluma bağlıdır.

Bu ilişkinin başarılı olması zordur, ama diğer bütün beraberliklerde olduğu gibi gerçekten isterseniz hiç bir şey imkansız olmayacaktır. Doğum haritanızda daha uyumlu başka gezegenler olabilir.

İkinizde meşgul insanlar olduğunuz için birinin hayatınızı düzene sokması gerekmektedir. Başak bunu kusursuz yapacaktır. Başak burcu görünmeyen yöneticidir ve bu halinden memnundur. Sizin günlük programınızı yapacak, toplantılarınızı düzenleyecek ve anlaşmalarınızı gözden geçirecektir. Size bütçe hazırlayacak, işlerinizi düzene koyacak ve planınızı kusursuz hale getirecektir. Başak burcu yanınızda iken işte çok güçlüsünüzdür.

Başak'la beraberliğinizi ağırdan alın ve uyuştuğunuzdan emin olun. Eğer yukarıda bahsedilen uyumsuzluklar ilişkinizde yoksa, doğum haritanızda bu uyumsuzluğu bastıran başka gezegenler olabilir.

Kova Burcu ile Terazi Burcu Uyumu

Bu benzer karakterlerin beraberliği çok heyecanlı olacaktır. İkinizde sosyal hayattan zevk aldığınız için birlikte gezersiniz ve evde yolunuzu gözleyen biri olmaz. Yoğun programınıza ayak uydurabilmek için evde olsanız bile dışarıdan hazır yemek alırsınız. Bu çok modern bir ilişki olacaktır.

En modern ilişkide bile çiftler geceyi aynı evde geçirir. Siz bunu takmasanız bile Terazi toplumun düşüncelerine önem verir. Eksantrik Uranüs tarafından yönetilen Kova burcunun görevi ilerlemek ve keşifler yapmaktadır. Bunu yaparken her türlü düzene ve kurala karşı çıkarsanız. Bu Terazi burcunu ürkütür. Venüs tarafından yönetilen Terazi'nin görevi ise zıt güçleri bir araya getirmektir. Terazi burcu popüler olmak ve ilişkilerine uyum getirmek ister. Rolleriniz çok farklıdır. Sizi aslında aşırılıkların burcusunuz.

Terazi burcunun arkadaşları çoğunlukla sanatla uğraşır, sizinkiler ise bilimle ama bir arada iyi kaynaşırlar. Terazi çok iyi davet verir, iyi bir ev sahibidir. Birlikte verdiğiniz davetler konuşulacaktır.

Terazi evlenmek ister ama Kova özgürdür, bağlanmak istemez. Yatakta beraberliğiniz muhteşem, eğlenceli, esprili ve yenilik dolu olacaktır. Terazi burçları -kadın ve erkek- parfüm seçiminde ustadır. Onun zevkine, seviyesine hayran olacaksınız. Terazi görüntüsüne önem verir ve kendisine iyi bakar bu yüzden yaşlandığı zaman bile hoş görüntüsünü korur.

Bu beraberlik iyi olacaktır. Eğer bir şeyler yanlış giderse bu birbirinize uygun olmadığınız için değildir. İkinizde hava elementisiniz ve aynı element olan burçlar birbiri ile iyi anlaşır. Birbirinizi açık, net ve tarafsız olarak anlıyorsunuz. Sizler doğrunun peşindesiniz. Birlikte hayatınız zengin, dolu ve gürültülü olacaktır.

Kova Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Bu kolay bir ilişki olmayacaktır çünkü temelde çok farklısınızdır. Kova burcunun çok arkadaşı olmasına karşılık ilişkileri fazla derin değildir ve arada hep bir mesafe bırakır. Akrep burcu ise özel hayatına önem verir, az ve öz arkadaşı vardır ve birbirlerine derin bağlarla bağlıdırlar.

Hayata farklı yönlerden gelmişsiniz. Akrep insanı kafanızın içine girerek sizi çözmek isteyecektir ama siz aranızda ki mesafeyi hep koruyacaksınız. Fazla yakınlaşmaktan, bağlanmaktan ve benliğinizi kaybetmekten korkarsınız. Akrep ise kendinizi bırakmanızı, kendinize izin verip derin duygularınızı ortaya çıkarmanızı istemektedir.

Sizi büyük olasılıkla Akrep burcunun gizemli havası ve yoğun duyguları çekmiştir.  Kuvvetli içgüdüleri ile size akıllı tavsiyeler verecektir. Para konusunda da çok kurnaz olduğu için bu konuda da sizi yönlendirir. Herhangi bir konuda pazarlık, anlaşma yapacaksanız Akrep burcuna danışmalısınız. Eğer siz herhangi bir konuda ki danışmanınıza ya da menajerinize aşık olduğunuzsa o büyük ihtimalle Akrep burcudur. Evlilik ise çok farklı olacaktır. İkinizin de aynı duygusal yoğunlukta olmanız gerekiyor.

İki tarafta birbirinin ihtiyaç ve beklentilerinin farkında olduğu sürece, uyuşmayan burçlardan bile hoş beraberlikler çıkabilir. Akrep sevgilinize ne istediğini sorun ve cevabını dikkatle dinleyin. Beraberliğiniz ancak çok çabalarsanız başarılı olacaktır.

Kova Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Bu çok tatlı bir ilişkidir ve zamanla daha da iyi olacaktır. İkinizde hiç bir şeyin imkansız olmadığı, parlak ve idealist bir dünya görüşüne sahipsiniz. Siz Kova, toplumsal sorunlar, yeni teknoloji ve geleceğe ait planlarla ilgilenirsiniz. Yay sevgiliniz ise yüksek eğitime ilgi duyar.

Yay burcunun görevi insanlıkla ilgili anlamlar çıkarmaktır. Onunla canlı tartışmalarınız olacaktır. Farklı görüşlerde bile olsanız birbirinize bozulmazsınız. İkinizde farklı görüşlere, bireyselliğe saygı duyarsınız. Genelde görüşlerinizde siz daha sabit fikirlisinizdir. Yay burcu ise daha değişken ve esnektir. Bu özelliklerinizle birbirinizi tamamlar, uzun süre bir arada kalabilirsiniz.


Yay seyahat etmeyi çok sever siz de bu arada kendinize ait zamanınız olsun istersiniz. Ayrı tatil yapma fikrinde anlaşırsınız. Dikkatli olun: gözden ırak olan, gönülden de ırak olabilir. İkinizde evlilik yanlısı olmadığınız için, evlenme kararına varmadan önce uzun süre beraber olursunuz. Özgürlüğünüzü feda etmediğinizden emin olmak istersiniz.

İkinizde ev işleri ile ilgilenmediğiniz için, mutlaka yardımcı tutmalısınız. Bunu ilişkinin başında halletmelisiniz. Sizlerin yapması gereken başka işler vardır.

Kova Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu

Doğum haritalarınızda su ve toprak elementleri varsa bu beraberliğin şansı olabilir. Burçlarınız birbirinden sonra geldiği için birbirinizden çok farklısınızdır. Kova burcu, Oğlak burcundan sonra gelir. Genelde sonra gelen burçlar öncekinin eksiklerini tamamlarlar.

Oğlak burcu Kova'nın bu kadar geleceğe dönük yaşamasına anlam veremez. Oğlak burcu tarih ve geçmişi yönetir, bu yüzden de eski filmlere, antikaya, müzelere, eski eserlere ilgi duyar. Siz ise bir an önce bilgisayarınızın başına dönmek ya da bilgisayar mağazasından yeni bir modem almak istersiniz. Oğlak burcu ise eski bir yazı ya da değerli bir antika için parasını harcamak ister. İlgi alanlarınız çok farklıdır.

Bu farklılıklar size ilginç geliyorsa ilişkiniz devam edecektir. Oğlak insanının gerçekçi, pratik ve çalışkan olmasını beğenirsiniz ama onun toplumda yer edinme hırsı ve etrafına bu kadar değer vermesi sinirinize dokunabilir. Siz çevreyi takmazsınız, Oğlak ise bu umursamaz tutumunuzu saygısızlık olarak görür ama sizin özgür düşünce yapınızı ve hayata deneysel yaklaşımınızı çok beğenir.

Oğlak burcu sizden daha materyalisttir. Sizin emekliliğiniz için yatırım yapmanızı sağlayacaktır. Şu anda bunun gerekliliğini anlamasanız da ileride rahat edersiniz.

Geçici bir süre için Oğlak burcuna siz bakıyorsanız (mesela doğum yapmıştır) zorluklarla karşılaşırsınız. Hırslı Oğlak sizin de kariyerinizde ilerlemenizi ister. Kova insanı ise kendisi için değil ama toplumun veya her hangi bir organizasyonun yararına çalışır ve planları uzun vadelidir. Oğlak burcunun bu konuda ki etkisi ile kariyerinizden kısa vadede bir şeyler beklemeyi öğrenebilirsiniz.

Kova Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Bu ilişki iki özel insanın aşkla bir araya gelişidir. Başka bir Kova burcuna tutuldunuzsa onda kendinizi gördüğünüz için olabilir. Karşılıklı saygıya dayanan başarılı bir beraberliğiniz olacaktır.

İkinizinde hayatla ilgili kuvvetli görüşleriniz var ve bazen fazla inatçı olabilirsiniz. Ama bu sizi endişelendirmeyecektir. Siz ve sevgiliniz farklı fikirler duymak istersiniz ve birbirinizin analizlerine değer verirsiniz. İkiniz içinde anlayışlı olmak zor olmayacaktır.

Birlikte anlamlı bir sebep için ya da siyasi bir parti için gönüllü çalışabilirsiniz. İkiniz de topluma faydalı olmak istersiniz. Bu, mahallenizde ki ilkokulun boyanması veya ifade özgürlüğü için yapılacak bir konuşma olabilir. Diğer insanların ve dünyanın acı çekmesine seyirci kalamazsınız. İnsan haklarına önem verirsiniz ve bu konuda bir şeyler yapmak istersiniz. Bu ikilinin beraberliği tüm dünyaya harekete geçirecek kadar kuvvetli olabilir...

Kova Burcu ile Balık Burcu Uyumu

Birbirini izleyen burçlar birbirinden çok farklı olur ve sonradan gelen öncekinin eksiklerini tamamlar. Balık sizden sonra gelen ve eksiklerinizi tamamlayan bir burçtur. Balık burcunun sizden çok farklı olması sizi çekmiş olabilir. İlişkinin nasıl olacağı sizin elinizdedir.

Balık insanının yakınlığı ve etrafındakilere sevecen davranışları sizi cezbetmiş olmalı. İkinizde zor durumda olanlara karşı duyarlısınız ama bunu farklı şekilde ifade edersiniz. Balık içe dönüktür ve başkalarına bire bir yardım eder. Siz ise onun gibi mesela yaşlı bir kişinin alışverişini yapmazsınız ama yaşlılara yardımcı olmak için organizasyon kurabilirsiniz. Farklı yaklaşımlarınıza rağmen aynı derece duyarlısınızdır.

Duygu yoğunluklarınızda ki farklılıklar yüzünden çalkantılı zamanlar geçirebilirsiniz. Balık insanı ilişkisine her şeyini verir ama karşılığında siz meşgul olduğunuz için onu ihmal ederseniz, çok mutsuz olacaktır.

Balık burcuna ihtiyacı olan duyguları veremeyecekseniz bu ilişki fazla sürmeyecektir. Onun için herkes her zaman sevgilisinden tutkulu duygular beklemelidir. Bu sizin kişiliğinize bağlı olarak harika ya da berbat bir özellik olabilir.

Diyelim ki siz ona isteğinden fazlasını vermeye hazırsınız. Balık insanı o zaman sizi her konuda cesaretlendirecek, ilgili, sadık bir sevgili olacaktır. Balık burcunun sizin düşüncelerinizi okuması karşısında hayrete düşebilirsiniz, çoğu Balık insanının doğuştan telepati duygusu gelişmiştir. Arkalarında Balık burcu sevgilileri olan şanslı kişiler başarı ve şöhretin en tepelerine tırmanabilirler, size bir kez inandıktan sonra sizin için yapamayacağı fedakarlık yoktur.

İyi niyetli Balık kullanıldığının farkına varsa bile bir süre daha kalır ve vericiliğine devam eder. Sonra ani bir dürtü ile hiç uyarmadan dönmemek üzere gidecektir. Bu ani hareketi ile Kova sevgilisini şok edebilir. Sürprizlere alışkın olan Kova, Balık'tan hiç bir uyarıcı sinyal almadığı için gafil avlanacaktır. Balık burcu yüzleşmeyi sevmez ve kavga etmek yerine terk eder. Bu durumun farkında olun ve geç olmadan iletişim kabiliyetinizi kullanarak onunla yüzleşin.

.