Toprak Grubu Burçları

TOPRAK GRUBU BURÇLARI


Boga 21 Nisan - 21 Mayis

Basak 24 Agustos - 22 Eylül

Oglak 23 Aralik - 19 Ocak

Toprak burçlari biçim verir, altyapi kurar ve meydana getirir. Zodyak'in üreticileridir ve olaylari gerçeklestirirler. Kendilerinin ya da yakinlarinin rüyalarini gerçeklestirirler. Çizim yapmaktan bütçe çikarmaya, is programindan, is akisina ve zamaninda bitirmeye kadar bir isin tüm evrelerini iyi kavrar ve yaparlar. Kendilerini yaptiklari ise adayan, sorumluluk sahibi kisilerdir. Basarilarinin büyük bir bölümünü pratik olmalarina ve ellerindeki kaynaklari iyi kullanmalarina borçludurlar. Gerçekçidirler ve kavrama yetenekleri gelismistir. Son derece dakiktirler ve zamanlamalari iyidir. Sadik, sabirli ve dengelidirler. Tedbirli, tutucu bir kisilige sahip olduklari için ani kararlar vermez, adimlarini düsünerek atarlar. Bu sayede para, zaman ve enerjilerini bosa harcamazlar. Uzun vadeli planlar yaparlar. Son derece hirsli, kararli oluslari ve kuvvetli iradeleri ile istedikleri konularda çok basarili olurlar.Boga burcu toprak grubu özelliklerini sahip oldugu seyler ile ve güvenlik arayisi ile gösterir. Boga burcunun duyarli ve maddeye düskün yapisi onlari çok iyi müze yöneticileri yapar. Sanat eserlerini, degerli seyleri toplamaya ve korumaya meraklidir.


Basak'taki toprak grubu özellikleri ise saglik konularina düskünlük seklinde kendine gösterir. Bir çok doktor, biyolog Basak burcundandir. Basak burcu 6. evin yöneticisidir ve saglik, günlük isler, servis konularini yönetir. Baska bir deyisle Basak'lar toprak grubu özelliklerini arastirma, düzenlilik, dakiklik ve çaliskanliklari ile ortaya koyarlar. Yaptiklari isin en ince detayina kadar inip, kusursuz hale getirirler. Basak'lardan büyük yazarlar, yöneticiler, kütüphaneciler, muhasebeciler çikar. Düzen ve dikkat isteyen islerde kusursuzlardir.


Oglak burcu, toprak grubu özelliklerini devlette ve büyük isletmelerdeki hiyerarsideki konumu ile gösterir. Büyük firmalar ve devlet, düzen olmadigi takdirde büyük karmasa olacaginin bilincindedirler. Oglak burcu emir-komuta zincirini iyi anlar ve hiyerarsiye saygi gösterir. Bu yüzden de büyük kuruluslarda eninde sonunda yetki sahibi ve itibarli kisiler olurlar. Oglak burçlari genellikle büyük sirketlerde bölüm baskani ya da sirket yöneticileri olur.