Su Grubu Burçları

SU GRUBU BURÇLARI

Yengeç 22 Haziran - 22 Temmuz

Akrep 24 Ekim - 22 Kasim

Balik 19 Şubat - 20 Mart

Su bir çok sekilde bulunabilir. Sivi, buhar, gaz ya da donmus olabilir. Küçük bir su kabarcigi kadar masum ya da okyanustaki kabarmis bir dalga kadar vahsi olabilir.


Herseyi çok derinden hisseden su burçlarinin içlerinde ihtiras firtinalari esse bile disariya fazla bir sey belli etmezler. Sakin sular derin olur derler. Su burçlari bir seyi anlayip çözmeye çalistiklari zaman sessizlesip içlerine kapanirlar. Onlari tanimak ve anlamak zaman içinde olacaktir. Kendilerini yavas yavas açarlar.

Su burçlari yogun ve güçlü duygularini özenle korumaya çalisirlar. Asik olduklari zaman bütün kalpleri ile severler ve çok baglanirlar. Duygusal, romantik ve çok hassastirlar. Sezgileri çok güçlüdür ve sizin söylediklerinizden çok yüz ifadenizden, ses tonunuzdan,vücut dilinizden anlam çikarirlar. Bu özellik Balik burcunda çok gelismistir. Su, temizler ve hayatin devam etmesini saglar. Su, evrensel çözücüdür, maddeleri çözer ve onun özelliklerini alir. Su burcundan birine sorununuzu anlatin, kendi sorunu imis gibi üstlenecektir. Sizi dikkatle dinler, duygularinizi hisseder, manevi destek olur ve iyi tavsiyelerde bulunur.

Baskalarinin dertlerini kendi dertleri gibi üstlenip üzülmekten ve devamli fedakarliklarda bulunmaktan yipranirlar. Bu yüzden ara ara yalniz kalip, toparlanmaya ihtiyaç duyarlar.

Su grubu ruhu yönetir. Su sinirlanmayi sevmez, hayal gücü çok gelismistir ve çok yaraticidir. Resim, müzik, fotografçilik, edebiyat ve dansta diger insanlardan ilham alarak yaratirlar. Yaraticilikla ilgili islerde, küçük isletmelerde, atölyelerde ya da kendi islerinde çalismaktan zevk alirlar.

Keskin sezgileri ile finans alaninda da çok basarili olabilirler. Su burçlari yakin iliskilerde daha çok basarilidirlar.

Yengeç burcu, su grubunu özelliklerini ailesine ve yuvasina olan düskünlügü ile ortaya koyar. Ailesini besler, büyütür ve korur. Toplumlari meydana getiren en ufak birim ailedir. iyi bir yuva kurucu olan Yengeç için en önemli sey esi ve çocuklari ile sevgisini paylasmaktir.

Akrep burcunu , insanlar arasindaki seksüel ve parasal iliskiler çok ilgilendirir. Astrolojide 8. evin temsilcisi olan Akrep, dogumu, ölümü ve yeniden dogusu temsil eder. Bu ev ayni zamanda baskalarinin parasini temsil eder. Akrep'ler baskalarinin parasini idare etmede çok beceriklidirler. Gizemli yapilari vardir ve kendileri hakkinda ipucu vermezler.

Balık sonuncu burçtur ve kendinden önce gelen bütün burçlardan bir özellik almistir. Bu yüzden de bütün burçlarla iyi anlasir. Manevi degerleri agir basan Balik burcu diger insanlara yardim eder. Kova genel anlamda insanlik için bir seyler yaparken, Balik burcu birebir insanlara yardimci olur. Baskalarina yardim etmek ugruna kendini feda edebilir. Balik burcu fedakarlik demektir ve yakinlari için yapamayacagi fedakarlik yoktur.