Hava Grubu Burçları

HAVA GRUBU BURÇLARI

ikizler 22 Mayis - 21 Haziran

Terazi 23 Eylül - 23 Ekim

Kova 21 Ocak - 18 Subat

Hava burçlari düsünce alisverisi ve haberlesmeyi yönetir. Bunlar en entellektüel ve akilli burçlardir. Merakli, hareketli hava burçlari devamli yeni fikirlere açtirlar. Akilci, çok yönlü, konuskan, hizli ve uyanik tiplerdir. Tatliliklari ile her istediklerini yaptirmayi, becerileri ile de zor durumlarin üstesinden gelmeyi iyi bilirler. Bilgi toplamayi ve yaymayi seven sosyal kisilerdir. Hava burçlari Zodyak'in bilgi islemcileridir. Bütün burçlar içinde en az duygusal olan ve en tarafsiz burçlardir. Dogruya ve gerçege çok önem verirler.ikizler bütün hava burçlari içinde en çok haberlesme ihtiyaci duyan burçtur ve biraz da gevezedir. Akil yürütme yetenegi gelismistir. Analiz, sentez ve bilgi pesinde kosar. ikizler burcunun çogunda yazi yazma yetenegi vardir. Bir çok ikizler haberci ya da gazetecidir, ya da olmak istiyordur. TV ve gazetelerin haber odalari, hava alanlari, gece klüpleri gibi hareketli yerlerde bulunmaktan büyük zevk alir.


Terazi burcu simgesi terazi gibi denge ve adalet için çabalar. Yargi sisteminde bir çok avukat, hakim ya da savci Terazi burcudur. Güzel sanatlarla ilgili alanlarda da Terazi burçlarina rastlayabilirz. ikisinde de hak edilen orta noktayi bulmak oldukça zordur.


Kova burcu hava burçlari içinde icat kabiliyeti olan burçtur. Zekasini ve teknolojiyi birlestirerek insanligin yasam standardini yükseltmeye çalisir. Kova ayni zamanda kardesligin ve arkadasligin burcudur. Doga bilimleri, teknoloji ve politika ile ugrasir. Kova burcu iyi yönde sosyal degisiklikler ister.