Ateş Grubu Burçları

ATEŞ GRUBU BURÇLARI

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Aslan 23 Temmuz - 23 Agustos

Yay 23 Kasim - 21 Aralik

Ates burçlari çok canli ve güçlüdürler. Son derece yaratici, hevesli ve enerjik olurlar . Yeni fikir ve kavramlarla oynamayi sevdikleri için her konuda yeni akimlar getirebilirler. Dogustan liderdirler, güçlü karizmalari ve isiltili karakterleri ile insanlari kendilerine çekerler. Yüksek idealleri, genis görüs açilari, tutkulari ve "herseyi yapabilirim" iddialari ile ilham verici ve etkileyicidirler.Ates burçlari son derece cesaretli, girisken olduklari için canliligi ve hayat gücünü yönetirler. Kuvvetli egolari ile ilgi merkezi olurlar. Özgürlüklerine ve bireyselliklerine çok düskündürler ve baskiya dayanamazlar.


Koç Zodyak'in ilk burcudur ve yukarda saydigimiz özellikleri kusursuz bir sekilde yansitir. En girisimci burçtur. Yeni baslangiçlari, fikir ve yöntemleri harekete geçirir. is hayati ve askerlik Koç burcunun oyun alani sayilir.


Aslan burcu, ates grubu özelliklerini yaratici ve kültürel alanlarda gösterir. Yetenekli ressamlarin, oyun yazarlarinin, oyuncularin ve tasarimcilarin burcudur. isleri ne olursa olsun Aslan'lar yaptiklari ise kendi damgalarini vururlar ve hepsinde biraz gösteris vardir.


Yay burcu ise ates enerjisini uluslararasi, egitim, arastirma, seyahat ve akademisyenlige yöneltir. Tarihsel bilgileri toplar, korur, sentez yapar ve bu yüzden de biraz filozoftur.