Burçlar ve Tarihleri

Babillilerin gökyüzünü daire olarak kabul edip evlere ayırmasından sonra buralara burçlar yerleştirilmiştir. Gökyüzü haritasında olduğu gibi her bir burç, 30 derecelik bir bölüme yerleştirilmiştir. Burçlar, Koç Burcu ile başlar ve Balık Burcu ile biter.Koç (Aries) 21 Mart - 20 Nisan

Boğa (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs

İkizler (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran

Yengeç (Cancer) 22 Haziran - 22 Temmuz

Aslan (Leo) 23 Temmuz - 22 Ağustos

Başak (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül

Terazi (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim

Akrep (Scorpio) 24 Ekim - 22 KasımYükselen Burç Nedir ?


Yükselen Burç, astrolojide doğmuş olduğunuz zaman ve yerin konumuna göre güneşin o gün itibariyle battığı yerin tam karşısında yer alan noktadır. Kişinin kendini nasıl gördüğünü, nasıl hissettiğini, dış dünya ile olan her türlü davranış şeklini ve ilişkilerini gösterir. Aynı zamanda kişinin gerçekleri nasıl gördüğünü, ve kendini dış dünyaya ortaya koyuş biçimini de gösterir.

Doğum haritasında ruh ile en çok bağlantısı olan nokta olarak kabul edilen yükselen burcun, geleneksel astrolojide kişinin fiziksel bedeni ile dış görünüşünü de etkilediği kabul edilir. Yaklaşık 2 saatte bir burç değiştiren yükselen burcu bilmek için doğmuş olduğunuz saate ihtiyaç vardır. Doğum saatinizden uzak olan her 4 dakikalık zaman birimi yükselen burcunuzu 1 derece değiştirecektir.